ženy

Volejbal 1. AC ženy

Volejbalistky 1. AC si do tabulky připsaly další cenné body. Holky na domácí půdě přivítaly soupeřky z TJ Spartaku, které byly v sestavě oslabeny. Zato domácí nastoupily v plné síle a byly připraveny hrát od úvodu dravě a s chutí. Odměnou jim bylo rychlé vedení, které si udržely do konce prvního setu. Ve druhé sadě soupeřky nabraly síly a přehrály domácí hráčky rozdílem pár bodů. V dalších dvou setech nebylo o vítězství  1.AC už pochyb, soupeřky měly takřka na lopatě. A když se k tomu přidala souhra nahrávačky Bartkové s útočícími hráčkami ze zadních pozic, tak byl soupeř odzbrojen.  Do odvety druhého zápasu nastoupily týmy ve stejné sestavě a průběh byl zcela podobný. Volejbalistky 1. AC lehce zaváhaly v prvním setu, ale následně rozhodla lepší sehranost a fyzická kondice pro domácí. Konečný výsledek 3:1. 3:1.

Sestava: Bartková, Šupinová, Starobová, Šmídová, Halodová, Jankulová, Blažková, Hrabalová

Následující víkend měl zcela opačný vývoj. I když volejbalistky 1. AC hrály opět před vlastními fanoušky a soupeř z Hošťálkové nepřijel v nejlepší sestavě, tak domácí osiřely. Chyběly jim tři hráčky základní sestavy a pohotově řešily nemoc rozhodčího. Holky nastoupily do zápasu pouze v šesti a týmu vypomáhala kadetka Bábíčková, která zaslouží velkou pochvalu. Začátek prvního zápasu se jevil velmi dobře pro domácí hráčky, které se nevzdávaly a bojovaly o každý míč. Za vítězného stavu 2:0 pro volejbalistky 1. AC se nepochopitelně obrátil průběh zápasu, kde nedokázaly složit míč z útoku a polevily na servise. Soupeřky se chopily šance a rozhodovala zkrácená hra. Domácí hráčky udělaly podstatně více chyb, což rozhodlo o konečném výsledku v prvním zápase 3:2. Druhý zápas byl velmi jednoznačný pro soupeřky, které hladce vyhrály. Stav 3:0.

Sestava: Bartková, Šupinová, Šmídová, Blažková, Jankulová, Bábíčková