FLORBALOVÁ DERBY JASNĚ PRO 1.AC UH.BROD

Na úvodním turnaji Zlínské florbalové ligy starších žáků v sobotu 17.9. vykročili hráči 1.AC Uh. Brod rázně za obhajobou loňského 1. místa v soutěži. Téměř nezměněný kádr si v Bánově otevřel střelnici a vsítil ve dvou derby svým soupeřů nevídaných 37 branek !

V úvodním utkání s FBC Slovácko se po nerozhodné první třetině Broďané rozjeli a navyšovali skóre až na stav 9:2 v polovině poslední třetiny. Hra týmu 1.AC ovšem nebyla ideální a nesla všechny znaky začátku sezóny, což se projevilo na konci utkání, kdy vlastními chybami dovolili soupeři snížit na konečných 10:6. Kuriozitou zápasu byla branka, kterou zaznamenal brankář Ondřej Buráň, jehož dlouhý výhoz na nabíhajícího útočníka si gólman Slovácka srazil do vlastní branky.

V zápase proti Orlu Uh. Brod hráči 1.AC  předvedli výkon, který přesností připomínal chod švýcarských hodinek. Sehráli množství rychlých kombinací, zakončovaných přesnou střelbou a výsledkem byl krutý debakl městského rivala v poměru 27:3. Kanonádu proti Orlu řídil věkem ještě mladší žák David Ležatka, který v utkání vstřelil 9 branek, v obou zápasech zaznamenal 15 kanadských bodů (10+5). Pozadu nezůstal ani jeho bratr Martin (6+9), narozeniny si zpříjemnil 11 body ( 6+5) kapitán Souček. Pochvalu zaslouží i ostatní hráči: Brauner( 6+2) , Nevařil ( 4+3), Antonín (1+3), Havel ( 1+2), Horák ( 1+2), David (1+0), Mikeska ( 0+1), Kouřil, brankáři Buráň ( 1+0) a Býma. Družstvo trenérsky vedl Zdeněk Moštěk.