DOROSTENCI 1.AC SE PROBOJOVALI DO PLAY OFF

Předpokládaný scénář boje o poslední postupové místo do čtvrtfinále play off 1.florbalové ligy dorostu se naplnil. V přímém souboji se o něj utkali na turnaji v Havířově týmy 1.AC eflorbal Uherský Brod a Hattrick Brno. Broďané byli před rozhodujícím zápasem základní části v lepší výchozí pozici, stačila jim remíza. Jenže tato výhoda vzala brzy za své, když hráči  Brna skórovali hned v 1. minutě. Poté se stáhli do totální defenzívy, na vyrovnání Zlámala dokázali znovu odpovědět a 3 minuty před koncem 2. třetiny vedli 2:1. V jejím závěru ale Broďané otočili zásluhou D. Ležatky a Braunera skóre a uprostřed poslední části předvedli střeleckou smršť, když během 210 vteřin Brauner, David, Kouřil a D. Ležatka 4 brankami zápas rozhodli. V závěru D. Ležatka zkompletoval svůj hattrick proti Hattricku, který už jen korigoval na konečných 8:3. Taktika florbalistů Brna bránit jeho bratra Martina osobkou nevyšla, připsal si 4 asistence a byl nejvíce bodujícím hráčem utkání. O postup mezi nejlepších 16 týmů ČR se dále zasloužili: brankáři Buráň a Kandrnál, hráči Horák, Novotný, Mikeska, Man, Souček, Šobáň, Nevařil a Antonín. Trenér Roman Daněk.

O příštím víkendu se hráči 1.AC pokusí vybojovat ve čtvrtfinálovém dvojutkání play off postup na finálový turnaj MČR, jejich soupeřem bude tým Pardubic nebo Náchoda.