1.AC NA PRAGUE GAMES ZASTAVIL TATRAN

Počtvrté v řadě startovali starší žáci 1.AC eflorbal Uherský Brod na největším světovém mládežnickém turnaji Prague Games, kde v letech 2016 a 2017 brali stříbro. Přestože letos předvedli opět kvalitní hru, jejich účast v nejobsazenější kategorii B 15 (56 týmů) medaili nepřinesla.

V úvodním zápase skupiny si poradili se švédským týmem Frej Taby IK 5:2 a poté porazili Sokol Královské Vinohrady vysoko 9:1. V boji o 1. místo ve skupině se utkali se švýcarským Floorball Bern. Do zápasu bohužel nastupovali bez dvou zraněných hráčů první lajny D. Ležatky a Novotného, přesto drželi celý první poločas vyrovnanou hru a jediný gól obdrželi tečovanou střelou 30 sekund před jeho koncem. Individuální chyba na začátku 2. poločasu znamenala druhou branku, po které se Broďané vrhli do útoku ve snaze zvrátit vývoj zápasu, ale dostali tvrdou lekci. Do jejich otevřené obrany skóroval Bern během posledních šesti minut zápasu ještě pětkrát a dokráčel k přesvědčivému vítězství. O kvalitách Švýcarů hovoří jejich další cesta turnajem, když zvítězili ve všech zápasech a Prague Pames v kategorii B 15 ovládli.

V prvním kole play off na Broďany čekala Horní Suchá, se kterou zvítězili 4:0. Pak po velmi kvalitním výkonu vyřadili Spartu Praha výsledkem 5:1 a v osmifinále turnaje narazili na Tatran Střešovice. Oba týmy se utkaly nedávno na Mistrovství ČR ve Znojmě, kde ve čtvrtfinále uspěli Pražané 3:2. Do „odvety“ nastoupili hráči 1.AC s maximálním soustředěním i nasazením a ve výborném zápase hráli po celou dobu s Tatranem vyrovnanou partii. Vypracovali si větší množství šancí než soupeř, ten byl ovšem mnohem produktivnější a to rozhodlo o jeho výhře 4:2. Před osmifinále byli Broďané spokojeni s postupem mezi nejlepších 16 týmů, po skončení zápasu ovšem zavládlo zklamání, protože postup byl v jejich silách.

V letošním ročníku PG hráči 1. AC předvedli opět výborné výkony a ukázali, že se i nadále mohou měřit s nejlepšími týmy své kategorie. Sestava: Kandrnál, Daníček, D. a M. Ležatka, Maleňák, Novotný, Nerušil, David, Tlach, Zlámal, Malůš, Řihák, Pělucha, Fialík, Ondrůšek, trenér Moštěk.

DRUŽSTVO NA TURNAJI PODPOŘIL ZLÍNSKÝ KRAJ.